Sociální služby města Kralupy nad Vltavou, organizační složka města Kralupy nad Vltavou

Sociální služby města Kralupy nad Vltavou poskytují terénní a ambulantní pečovatelskou službu a tzv. odlehčovací službu terénní.

Zjišťujete, že doma již nezvládáte vše, co je potřeba, tzn. úklid, běžné nákupy, hygienu, připravit si jídlo apod.? Naše organizace poskytuje terénní pečovatelskou službu pro seniory a osoby se zdravotním postižením. Naším cílem je zachovat Vám důstojný život a soběstačnost v  domácím prostředí.

Můžeme Vám pomoc při sebeobsluze, úklidu domácnosti, jídle, nákupech i při osobní hygieně. Tuto službu nabízíme buď u Vás doma, nebo ambulantně, tzn., že Vás převezeme do domu s pečovatelskou službou, kde je možnost využít středisko osobní hygieny. Dále máme v nabídce doprovod i převoz klienta k lékaři, na úřady nebo nabízíme jen procházku v okolí Vašeho bydliště.

Další službou, kterou zajišťujeme, je odlehčovací služba, která je určena pro rodiny, které pečují o své blízké hendikepované nebo seniory. Pokud si pečující osoby potřebují zařídit své osobní věci (zajít k lékaři, na úřad nebo si jen odpočinout), postaráme se o jejich blízkého u nich doma.

Dále provozujeme dva domy s pečovatelskou službou, kde nenabízíme pouze terénní pečovatelskou službu. Tyto domy se staly centrem seniorů i těch, kteří nejsou klienty pečovatelské služby. Scházejí se zde kluby seniorů, pořádají pravidelné fyzické aktivity, rehabilitační a dechová cvičení, zdravotní cvičení, aktivity podporující psychickou kondici, tj. trénovaní paměti, počítačové kurzy, dále výtvarné aktivity, např. arteterapie. Tyto aktivity jsou určeny pro všechny seniory z Kralup nad Vltavou i ze spádových obcí.  Pro seniory jsou pořádány plesy, hudební produkce, přednášky a výlety.

 

 

Naše kontaktní údaje:

Sídlo organizační složky Sociální služby města:

Dům s pečovatelskou službou

V Luhu 1181, 278 01 Kralupy nad Vltavou

 

Tel.: +420 315 704 264

E-mail: miroslava.beritova@mestokralupy.cz

Web: www.mestokralupy.eu (sociální služby)

 

Pracovní doba:

Po – Pá 7:00 – 19:00